İlim Rehberi

İlim & Bilgi Rehberiniz

Rüyada üzüm görmek

Rüyada üzüm görmekRüyada üzüm yemek ne demek

Rüyada üzüm görmenin anlamı

 Rüyada üzüm görmenin bir çok anlamı vardır. Rüyada görülen üzüm, rüyayı gören kişinin durumuna, rüyayı gören kişinin yaşam biçimine göre farklı şekillerde yorumlanır.

Aşağıda rüyada üzüm görmenin çeşitli anlamları verilmiştir.

Rüyada üzüm görmek

Geniş ve helal rızka, ucuzluğa ve bolluğa, dostluk ve muhabbete yorumlanır. Beyaz üzüm hayır ve şifa, siyah üzüm küçük bir menfaate işaret eder. *İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada üzüm görmenin üç tabiri vardır:1-Mal ve nimet 2-Menfaat 3-Güzel geçim.

■ Rüyada beyaz üzüm görmek

Beyaz üzüm; iyi olaylara ve şifaya yorumlanır.

Rüyada kırmızı üzüm görmek

Kırmızı üzüm yemek; üzüm mevsimiyse, az menfaate

Rüyada siyah üzüm yemek

Danyal (a.s): Kara üzüm yemek; eğer üzüm mevsimiyse sıkıntıya, değilse, korku ve endişeye, Kırmızı üzüm yemek; üzüm mevsimiyse, az menfaate, Rüyada üzüm görmek veya üzüm yemek, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir. Siyah üzüm devam etmeyen bir riziktir.Bazi tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi disindaise hastaliktir, dediler.

Rüyada üzüm yemek

İbn-i Sirin: Üzüm yemek; alelacele bir iş yapacağınıza ve pişman olacağınıza. Tadı hoş taze üzüm; makam, izzet ve kazanca işaret eder. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek keder; vaktinin dışında yediğini görmek hastalıktır.

Rüyada üzüm sıkmak

Leğenin içinde üzüm sıkmak; nüfuz sahibi bir kadına hizmet edeceğinize,

Kirmani: Üzüm sıkıp suyunu çıkarmak; helal kazanç elde edeceğinize

■Rüyada Üzüm suyu içmek

Üzüm suyu içmek; alimseniz ilminizin çoğalacağına, tacirseniz malınızın artacağına işarettir. Üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre işarettir. Üzüm sıkarak suyunu içtiğini görmek zalim bir devlet adamına hizmet edeceğine isarettir.

Rüyada kuru üzüm görmek

Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayır ve bereket işaretidir.