İlim Rehberi

İlim & Bilgi Rehberiniz

Rüyada kadir suresini okumak

Rüyada kadir suresini okumakRüyada kadir suresini okumak ne demek

Rüyada kadir suresi dinlemek açıklaması

 Rüyada kadir suresi okumanın ve dinlemenin bir çok anlamı vardır. Rüyada görülen kadir suresi, rüyayı gören kişinin durumuna, gördüğü rüyyanın şekline ve rüyayı gören kişinin yaşam biçimine göre değişiklik arz eder.

Aşağıda rüyada kadir suresi okuduğunu ve dinlediğini görmenin çeşitli anlamları verilmiştir.

Rüyada kadir suresini okumak

Bir kimsenin rüyada Kadir süresini veya ondan bir parçayı okuduğum veya kendi üzerine okunduğunu görmesi, hayırlı işe. halin güzelliğine, çok sevaba, uzun ömre, sadık söze ve şanın yüceliğine işarettir.

■ Rüyada kadir suresini okumak

Bir kimsenin rüyada Kadir süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu  veya kendi üzerine okunduğunu görmesi, hayırlı işe, halin güzelliğine, çok sevaba, uzun ömre, sadık söze ve şanın yüceliğine işarettir.

Rüyada kadir suresini dinlemek

Bir kimsenin rüyasında Kadir Suresini okuduğumu veya okuyan birisinden dinlediğini görmesi; o kimsenin makamını Sürmedikçe dünyadan âhirete gitmeyeceğine, ömrünün uzun olacağına, istediği şeyleri elde edeceğine, yaptığı işlerin karşılıklarını fazlasıyla alacağına, dünya ve âhirette kadir ve kıymetinin artacağına işaretle yorumlanır.

■ Rüyada kadir suresini okumak

Ibn-i Sirin demiştir ki; Bu Sureyi rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören, yaptığı sevaplarının derecesini ve kazandığı makamını görmedikçe ölmez.
Kirmani diyor ki: Ömrü uzun olur, arzusu yerine gelir ve zafer kazanır. Amelinin mükafatı ümit ettiğinden kat kat iyi olur.

■ Rüyada kadir suresini okumak

Cafer-i Sadık buyuruyor ki; Dünya ve ahirette kadri yüce olur.
Abdulgani şöyle diyor: Ameli iyi, hali güzel, sevabı büyük olur.
Ibn-i Kesir ve Nafi şöyle diyorlar; Ihtiyarlığın son bunaklık günlerine kadar yaşar, dünya ve ahirette muteber olur.