Rüyada ağladığını görmek

Rüyada ağlamak, Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek,Rüyada Bağırarak ağladığını görmek,Rüyada Ağlamadığı halde gözlerinden yas aktığını görmek,Rüyada Ağladığını ve gözünden yas yerine kan aktığını görmek gibi içerikler vardır

Rüyada ağlamak sevinçle yorumlanır. Akıtılan gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz.

Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır.

Rüyada Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır.

Rüyada Ağlamadığı halde gözlerinden yas aktığını görmek, muradına ermektir.

Rüyada Ağladığını ve fakat gözlerinden yas akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez.

Rüyada Ağladığını ve gözünden yas yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz'e gore: rüyada tanıdığı bir insanın vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasına delildir. Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmek, o kişinin kötülük yapacağına delalet eder.

Rüyada öldüğünü ve cenazesinin arkasından halkın sessizce ağladıklarını görmek, devlet büyüğü tarafından herkesin sevineceklerine işarettir. Kirmani'ye göre : rüyada ağladığını gören, büyük bir sevince ve feraha ulaşır. Eğer ağlamak, bağırmak ve ah, vah ile olur ise, bir musibete işarettir. Gözleri yas ile dolu olduğu halde dışarı akmadığını gören, helal mal ve para kazanır. Soğuk gözyaşı, gam ve kederden kurtulmaya; sıcak göz yaşı ise kedere delalet eder.