Samsun Galaxy S4 Teknik Özellikleri

Samsun Galaxy S 4 ÖzellikleriSamsun Galaxy S4 Özellikleri

Samsun Galaxy S4 cihazın fiziksel özellikleri:

 Ebat ve Fiziksel Özelikler: Samsun Galaxy S4  136.6 x 69.8 x 7.9 milimetrelik boyutlara sahip. Kalınlığı 7.9 mm. Samsun Galaxy S3 ile kıyaslandığında arasında 1 mm fark var. Diğer yandan Galaxy S4 sadece 130 gram ağırlığında

Samsung'un yeniden geliştirdiği ekran mevcut AMOLED ekranlara göre yüzde 25 civarı daha az enerji tüketiyor.

Çözünürlük: Samsun Galaxy S4  4.99 inç büyüklüğündeki ekran, 1920 x 1080 piksel çözünürlüğündedir. Telefonda 1080p tam HD ekran çözünürlüğü bulunuyor. Üründe inç başına düşen piksel sayısıysa 441.

İşletim Sistemi : Android 4.2.2 Jelly Bean

İşlemci :. Üründe Exynos 5 yonga seti yer alacak ve yonga setinin tam model numarası da 5410. Bu yonga setinde 8 çekirdekli bir işlemci yer alıyor. ARM mimarisini kullanan bu işlemcide 4’ü 1.6 GHz frekansında çalışan Cortex A-15, diğer 4’ü de 1.2 GHz frekansında çalışan Cortex-A7 model çekirdek bulunuyor.

Ram: RAM birimi 2 GB

Kamera: Ana arka kamera 13 MP değerinde. Ön kamera ise 2 MP.

Harici Bellek: Samsung Galaxy S4 16, 32 ya da 64 GB olmak üzere üç farklı depolamaseçeneğiyle gelecek.

Pil: Telefonda 2600 mAh değerinde çıkarılabilir batarya kullanılacak.

Bağlantı özeelikleri:Ürünün bağlantı teknolojilerine göz atacak olursak 4G LTE, 3G, yakın saha iletişimi yani NFC gibi üst seviyede bağlantı yetenekleriyle karşılaşıyoruz. WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, GLONASS destekli GPS, Bluetooth 4.0 ve IR LED (kızılötesi) bağlantı teknolojileri de yer alıyor.

Desteklenen Video Formatları: Galaxy S4 üzerinde desteklenen video formatları: MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8, WMV7/8 ve HEVC.

Galaxy S4 üzerinde desteklenen ses formatları: MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X.

Yazılımlar:

Group Play, fotoğraf, müzik doküman ve oyun paylaşmaya dayanıyor.

Story Album isimli uygulama sayesinde metinler eklenebilen gelişmiş fotoğraf albümleri oluşturabiliyorsunuz.

S Translator, Samsung’un anlık çeviri servisi. Bu serviste Türkçe dil desteğinin olup olmadığı henüz belli değil.

Samsung Smart Scroll, telefon sizin göz hareketinizi algılayarak ekranı ya da sayfaları yukarı veya aşağı yönde hareket ettirmesini sağlıyor. Örnek olarak okuduğunuz metni gözünüz yukarı doğru hareket ettikçe yukarı doğru kaydırabiliyorsunuz ve okuma sürekliliği sağlanıyor.

Samsung Smart Pause ise video izlediğiniz anda başınızı başka bir yöne çevirmeniz halinde videonun duraklaması sağlanıyor.

Air Gesture ve Air View yazılımları da el hareketlerinizi ve işaretlerinizi algılayarak cihazın tepki vermesini ya da bir işlem yapmasını sağlıyor.

S Travel, Samsung’un Trip Advisor isimli seyahat servisini Galaxy S4’e taşıyor.

S Voice Drive isimli yazılım da var olan S Voice yazılımın araçlarda da kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Artık araç kullanırken “Hi Galaxy” diyerek S Voice daha aktif ve işlevsel bir şekilde kullanabileceksiniz.

S Healt ise birçok sağlık servisini akıllı telefona taşıyor.