Eklem ve Diz Ağrıları İçin Limon Kabuğu Kürü

Eklem ve Diz Ağrıları İçin Limon Kabuğu Kürü

Eklemlerimiz vücurdumuzu hareket ettirmede en enemli organlarımızdır. Eklemlerimiz hasar gördüğünde haraketlerimiz kısıtlandığı gibi pek çok günlük aktivitelerimizden mahrum kalabiliriz. Bu sebeple günlük koşturma içerisinde bize en çok yardımcı olan eklemlerimiz, hareketleri sağlaması açısından oldukça önemlidir.

Eklemlerimizde herhangi bir ağrı oluşması durumunda günlük aktivitelerimiz aksar ve bu hal can sıkıcı hale gelebilir.

Vücudumuzda meydana gelen eklem ağrılarının, pek çok sebepleri vardır. Genel kanaat eklem ağrılarının ilerleyen yaşa bağlı olarak arttığı bilinse de genç yaştaki kişilerde de sıkça rastlanmaktadır.

Bu nedenle sizlere eklem ağrılarına iyi gelecek bir kür tarifi vermek istiyorum. Limon kabuğu kürü.

Limon kabuğu C vitamini, sitrik asit, malik asit, formik asit, hesperidin ve pektinin yanı sıra limon yağı, sitronella ve phellandrene gibi çok önemli besin maddeleri ihtiva eder.Bu içerikler pek çok hastalığa iyi gelir.

Limon kabuğunda bulunan esans yağlarının kan damarlarını rahatlatıp ağrı hissini önemli ölçüde azaltan iltihap sökücü bir etki yaparak eklem ağrılarını azalttığı gösterilmiştir. Bu nedenle limon kabuğu eklem ağrıları için şifalı bir doğal ilaçtır.

Kürümüzün tarifi şöyle:

Eklem ve Diz Ağrıları İçin Limon Kabuğu Kürü

2 adet limonun kabuklarını soyun iç kısımlarını 4 eşit parçaya bölerek kavanoza ekleyin daha sonra soyduğunuz  limon kabuklarını da ekleyin on olarak üzerini geçecek kadar zeytinyağı ekleyin ve ağzını kapatın bu şekildeki yağ limon karışımını 2 hafta boyunca bekletin

2 hafta sonunda doğal ağrı kesici ilacınız hazır ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulayın ve üzerini varsa yün parçası ile yoksa da havlu ile kapatın akşamdan bu uygulamayı yapın sabaha kadar uygulama yaptığınız yerde kalsın

Uzun süre beklemek istemeyenler ise bir limon kabuğunu rendeleyerek ağrıyan yere koyup sarabilir..