Dişleri Beyazlatmak İçin Doğal Çözümler

Dişleri Beyazlatmak İçin Doğal ÇözümlerDişleri Beyazlatmak İçin Doğal Çözümler

İnsan sosyal bir varlıktır. Sürekli toplum içerisnde yaşar. Bu nedenle toplum içerisnde gülerken, konuşurken en dikkat çeken organımız dişlerimizdir. Bu nedenle  herkes Pırıl pırıl parlayan, bembeyaz ve sağlıklı gülüşlere sahip olmayı ister. Gülerken acaba dişlerimde bir anormallik var mı? yeterince beyaz mı* endişesi taşımak istemez.

Bu sebeple dişleri beyazlatmak herkesin arsuzudur. Bu arada bazı kimyasal maddelerle dişlerimizi beyazlatalım derken bütün bütün zarar verebiliriz. Bu nedenle son zamanlarda dişlere zarar vermeyen bitkiler ve doğa yöntemlere başvurur. Çok kısa zaman harcayarak ve basit bitkileri kullanarak sağlıklı ve bembeyaz gülüşlere kavuşmanız mümkündür.

İşte Dişleri Beyazlatmak İçin Bitkisel Çözümler

Yemeklerden ve hatta yediğimiz yiyeceklerden sonra mutkala ağzımızı suyla çalkalamamız gerekir. Yemek yedikten sonra ağzını suyla bir çalkalarsanız en azından yedikleriniz yemek artıklarından kurtulursunuz.

 Her sabah uyanır uyanmaz hemen ağzınızı çalkalayın. Bu şekilde mideden gelen ve ağzımıza yerleşen mide suyunun dişlerimize zarar vermesini engellersiniz.


Her şeyden önce her gün olarak düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalamak gerekir. Günde 3 kez fırçalamak hem temizlik hem de beyazlık sağlayacaktır.Bu işlemi yaparken mümkün olduğu kadar içerisinde az kimyasal barındıran macunlar tercih edin. Macunların üzerinde bulunan renkler sizler için önemli ipuçları içerir.

Bunu yanında destekleyici olarak bazı bitkisel yöntemlerden de bahsedeceğiz.

1- Karbonat: karbonat iyi bir beyazlatma yöntemidir. Bir çay tabağı yada kaseye 1 çay kaşığı karbonat koyun. Üzerine 2-3 damla zeytinyağı ve 8-10 damla limon suyu damlatın. Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra dişlerinizi bu şekilde bu karışımla fırçalayın.

2- Muz da temizleyici meyveler arasındadır. Bir adet muz yemek hem temizlemeyi hem de beyazlamayı sağlar.

3- Meyan Kökü: Meyan kökü de beyazlamaya yardım edici yöntemler arasındadır.

4- Ceviz çıktığı mevsimlerde, henüz cevizler olgunlaşmamışken yeşil dış kısmını alabilir ve dişlerinizi bu yeşil kabukla ovabilirsiniz.

5- Adaçayı: Adaçayı da beyazlatıcı yöntemlerin arasındadır. Bir tutam adaçayını bir çay tabağına ufalayın. Fırçaladıktan sonra son olarak adaçayı ile fırçalayın ve ağzınızı çalkalayın. Zamanla beyazlığı siz de fark edeceksiniz. Haftada 2-3 kez yapmanız yeterlidir.

6- Limon Kabuğu: Ara sıra limon kabuğu ile dişleri ovmak da hem sararmasını önler hem de temizlenmesine yardım eder.