Elma Sirkesi İle Zayıflama

Elma Sirkesi İle ZayıflamaElma Sirkesi İle Zayıflama

Elma sirkesinin pek çok faydalarını duymuşuzdur. Bunlardan biri de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Elma sirkesi ile zayıflamak ve fazla kilolardan kurtulmak mümkün. Aslında elma sirkesi doğrudan kişiyi zayıflatmaz. Elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı olur ve hızlandırır.

Elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı olması onun metabolizmayı hızlandırma özeliğinde saklı. Belli bir yaştan sonra insanlarda metabolizma yavaşlar. Bu da kilo alımına sebebiyet verir. Elma sirkesinin düzenli kullanımı metabolizmayı hızlandırdığından vücudun kilo almasının da önüne geçer.

Elma sirkesinde kalsiyum, fluor, magnezyum, sodyum, potasyum, silisyum, fosfor, A vitamini, B1, B2, ve B6 vitaminleri, Beta-carotin, C vitamini, meyve asitleri, sirke asitleri, doğal aroma maddeleri bulunmaktadır. Bu nedenle elma sirkesi içeresinde yoğun miktarda asit olduğundan kontrolü kullanılmalıdır. Mide problemi olanlar elma sirkesindeki bu özelliği göz önünde bulundurmaları gerekir.

Elma sirkesinin en faydalı kullanımı çiçek balı ile kullanılmasıdır. Bu şekilde bir bardak ılık suya bir kaşık elma sirkesi ve bir kaşık çiçek balı eklenerek sabahları aç karınla içilir. Bu şekilde içilmesi hem bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hem de boğaz ağrısı ve farenjit gibi hastalıklara iyi gelir. Bunula beraber metabolizmayı arttırarak zayıflamanıza yardımcı olur.

Kaynak: www.ilimrehberi.com