Hızlı yağ yakan bitkiler

Hızlı yağ yakan bitkilerHızlı yağ yakan bitkiler

1. Ananas : Yağ yakmada oldukça etkili bir meyvedir. Ananasta özellikle içerisinde bulunan Bromelain maddesi vücutta hızlı bir şekilde yağların yanmasını ve enrjiye dönüşmesini sağlar.Tüketilen yağın ortadan kaldırılmasını sağlayan bu enzim, protein ayrıştırıcı ve sindirimi kolaylaştırıcıdır.

2. Maydanoz: Maydanoz metabolizmayı hızlandırdığı gibi vücutta bağ dokusunu güçlendirir. Maydanozu taze olarak yemek  veya maydanoz çayını içmek, vücutta  ödemlere ve su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem dir

3.Tere : Vücuttaki yağ yakımını hızlandıran bitkilerden biridir. Çiğ tüketimi daha faydalı ve etkilidir. Ayrıca tere içinde birçok vitamin barındırır.

4. Kahve ve Çay : Vücutta yağ yakımı konusunda kolay ve etkili yöntemlerden biridir. Bir fincan çay veya kahve içtikten sonra vücutta olan kafein, yağ yakmak en çok kullanılan ve tercih edilen doğal ürünlerden biridir. Zihni ve bedeni harekete geçirir. Çay ve kahve aynı zamanda, yağın okside olmasına yardımcı olur.

4. Greypfurt : Greyfurttaki ekşilik veren madde metabolizmayı harekete geçirir. Acı narenciye flavonoid içerir.  Vücutta depolanmış yağları yakar.

5. Biberiye: Biberiyesindirim sistemini düzenlemesi yanında aynı zamanda İyi bir canlandırıcı özelliğe sahiptir. Biberiye  kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır

6. Kereviz :Yağ yakmada çok popüler olan kerevizin özelliği çok az kaloriye sahip olması bunun yanı sıra vücudun sindirirken çok enerjiye harcanmasıdır. Kereviz bu sebebler içeriği ile zayıflamak isteyenlerin vazgeçilmez besinidir.